Rebranding wizerunku marki IGLOTECH Sp. z o.o.
Firma powstała w 1993 r. Dostarcza na terenie Europy kompleksowe rozwiązania z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz czynników chłodniczych. Obecnie IGLOTECH posiada największą w Polsce sieć hurtowni oraz rozbudowane centrum logistyczne, co czyni z niej lidera branży HVAC.
Problem Cel rebrandingu Nowy logotyp powinien być prosty, nowoczesny, bardziej techniczny, czytelny – bez zbędnych dodatków, nawiązujący kolorystycznie do obecnego. Zakres moich działań obejmował kompleksowy rebranding firmy, począwszy od przeprowadzenia szeregu analiz po koncepcję i zaprojektowanie większości materiałów wizerunkowych, w tym: projekt logotypu, materiały firmowe, reklamowe, promocyjne, strona internetowa, newsletter, oznakowanie wewnętrzne, oznakowanie zewnętrzne, opracowanie księgi znaku i systemu (SIW). Analiza i wnioski Z drugiej strony, wiedząc że grupą docelową firmy IGLOTECH są firmy instalacyjne oraz mniejsze hurtownie – w których decyzje zakupowe często podejmują osoby o technicznym wykształceniu – należało zachować umiar. Kluczem był kompromis – zbudowanie wyrazistego wizerunku o technicznym charakterze, prostym i czytelnym przekazie. Efekt Poniższe projekty zostały entuzjastycznie przyjęte przez Klienta. Jednak na etapie finalnej akceptacji przez Zarząd, zdecydowano się wprowadzić poprawki – podzielenie litery „E” w logotypie i rezygnacja z gradientu. Efekty tych działań przedstawione są u samego dołu.
Postrzeganie firmy jako małej, lokalnej hurtowni z małym magazynem bez spójnego wizerunku i wyraźnego charakteru. Wszystkie elementy łączył tylko logotyp zaprojektowany wiele lat temu. Brak spójnych materiałów graficznych i spójnego oznakowania, przekładało się na niską rozpoznawalność firmy w skali kraju oraz nie właściwe pozycjonowanie.
Zbudowanie wizerunku firmy nowoczesnej, profesjonalnej, większej – będącej liderem na rynku. Firmy godnej zaufania, podążającej za zmieniającymi się trendami, działającej w branży technicznej, oferującej produkty Eko. Nowa identyfikacja powinna być łatwo rozpoznawalna, spójna i dynamiczna.
Analizując wizerunek firm konkurencyjnych, trudno było dostrzec znaczącą przewagę wizerunkową którejś z nich. Ich najsłabszym ogniwem była tendencyjność i słaba rozpoznawalność. To skłoniło mnie do szukania rozwiązań nieco bardziej odważnych, mniej standardowych.
Zastosowanie przejścia tonalnego sprawia, że nowa identyfikacja jest wyrazista i wyróżnia się na tle konkurencji. Zastosowanie koloru miętowego dodaje powiewu świeżości – to taki „The Fresh Maker” całej identyfikacji, co idealnie nawiązuje do profilu działalności firmy.